• 75 بازدید امروز
  • 124 بازدید دیروز
  • 127394 بازدید کل
  • 4 افراد آنلاین
عسل ارگانیک مدا
سوالات متداول

از کجا بفهمیم عسل‌های مدا طبیعی هستند؟

تمامی عسل‌های مدا قبل از بسته‌بندی و ارائه به مشتری به صورت دقیق، توسط آزمایشگاه مجهز کارخانه مدا، آزمایش و نتایج این آزمایش‌ها بایگانی می‌شوند.
 

آیا عسل‌های مدا طبیعی هستند؟

تمامی عسل‌های مدا صد در صد طبیعی هستند و برای تولید آن‌ها از هیج تغذیه و ماده‌ی کمکی یا مصنوعی استفاده نشده است. تمامی عسل‌های مدا محصول مشترک زنبورها و گل‌ها هستند.
 

درجه‌بندی عسل‌های مدا چگونه است؟

<p>شرکت عسل ارگانیک مدا احترام زیادی برای مصرف کننده قائل است. ما تمام مشتریان عسل مدا را مانند خانواده&zwnj;ی خودمان می&zwnj;دانیم. به&zwnj;همین دلیل، عسل مدا فقط و فقط عسل درجه یک تولید می&zwnj;کند. زنبورهای مزرعه&zwnj;ی مدا روزانه نکتار هزاران گل را جمع&zwnj;آوری می&zwnj;کنند تا بهترین عسل به دست شما برسد.</p>
 

چطور از عسلی که می‌خریم مطمئن باشیم؟

بهتر است از زنبورداری خرید کنید که به او مطمئن هستید. برای جلب اعتماد توصیه می‌شود یا درخواست نمونه آزمایش کنید و یا خودتان عسل را به آزمایشگاه بدهید. اگر یک زنبوردار توانست اعتماد شما را جلب کند، همیشه از او خرید کنید.
 

فرق عسل ارگانیک و عسل طبیعی چیست؟

<p>گواهی&zwnj;نامه&zwnj;های ارگانیک در صورتی برای یک زنبورداری صادر می&zwnj;شوند که بتواند شرایط خاصی را آماده کند. از جمله&zwnj;ی مهمترین این شرایط، فراهم سازی مزارعی با وسعت شش کیلومتر هوایی، نُه کیلومتر زمین، است که در آن&zwnj;ها هیچ سموم کشاورزی، حیوانی و آفت کشی استفاده نشود. این اندازه از این جهت حائزاهمیت است که توان پرواز زنبور عسل شش کیلومتر هوایی است. فاکتور مهم دیگر استفاده از کندوهای تمام چوب است. مزارعی که تحت نظر سازمان&zwnj;های ارگانیک هستند، به صورت سالیانه بازدید می&zwnj;شوند و در صورت رعایت شرایط سخت ارگانیک گواهینامه&zwnj;ی آن&zwnj;ها تمدید می&zwnj;گردد.</p>
 

عسلی که در خانه دارم شکرک زده است، آیا تقلبی است؟

رس کردن یا بلوری شدن، در زبان عامه مردم به اشتباه به شکرک زدن معروف شده است، از ویژگی‌های عسل طبیعی است. عسل طبیعی حتما رس می‌کند. عسل تقلبی هم می‌تواند رس کند یا نکند. اما اگر عسلی رس نکرد یعنی حتما تقلبی است. زمان رس کردن عسل بستگی به رطوبت عسل، دمای محیط و میزان گلوگز عسل دارد.
 

آیا خوردن موم عسل مفید است؟

اگر موم طبیعی پیدا کنید، حتما مفید است. اما در صنعت زنبورداری حال حاضر کشور تولید موم طبیعی بسیار کم است. زیرا به علت مشکلاتی مانند کم‌آبی، کاهش پوشش گیاهی و قیمت بالای هزینه تولید موم تولید آن بسیار کم است. معمولا آنچه در بازار به عنوان موم طبیعی فروخته می‌شود، طبیعی نیست.
 

چطور می‌توان عسل واقعی را از تقلبی تشخیص داد؟

تنها راه تشخیص عسل واقعی از عسل تقلبی انجام آزمایش‌های پیشرفته، توسط آزمایشگاه، است. هیچ راه ساده و خانگی برای تشخیص عسل وجود ندارد.